Noc Muzeów 2023

W programie:

1. Zwiedzanie muzeum

Możliwość obejrzenia naszej kolekcji meteorytów, minerałów, skał, okazów paleontologicznych. Szczególna atrakcja to dwa ogromne polskie meteoryty, w tym ważący ponad 260 kg fragment meteorytu Morasko. To niezapomniana okazja spotkania z nieziemską materią.

W tym roku atrakcję stanowią gry, które poprowadzą uczestników pomiędzy kolejnymi gablotami, dając możliwość samodzielnego odnalezienia najciekawszych okazów. Dla osób, które ukończą zabawę przewidziane są gadżety-upominki.

Zapraszamy zwłaszcza do wzięcia udziału w poszukiwaniach minerałów i skał inspirowanych grą komputerową Minecraft.

Kiedy: 17:00-23:00, gry dostępne od 17:00 do 20:30 lub do wyczerpania gadżetów.

2. Zrób własną skamieniałość (Warsztaty)

Warsztat polega na wykonaniu odlewu gipsowego skamieniałości. Jest to prosta i przyjemna zabawa z paleontologią dla wszystkich – nie ma ograniczeń wiekowych. Organizatorzy zapewniają potrzebne materiały oraz pomoc przy pracy. Całość trwa około 15 minut, a przygotowane prace można zabrać ze sobą. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty prowadzą studenci geologii UAM – członkowie Koła Naukowego Geologów.

Kiedy: 17:30-20:00, warsztaty trwają 15 minut, bez rejestracji.

3. Podróże w czasie to nie fikcja. Zobacz upadek meteorytu na Morasku.

Dzięki systemowi VR, umożliwimy przeniesienie się w zupełnie inny wymiar. Specjalnie przygotowane filmy: Impakt Morasko i Epoka glacjalna, wprowadzą nas w inny świat.

Na 6. stanowiskach, odwiedzający nas będą mogli przenieść się w czasie do wydarzeń, które miały miejsce ok. 18 i 5 tysięcy lat temu, w rejonie dzisiejszego Poznania. Zobaczą z bliska jak wyglądał upadek meteorytu na Morasku oraz co się działo podczas ostatniej epoki glacjalnej. W pokazie wykorzystamy gogle 3D, przez które będzie można obejrzeć, w systemie VR, 2 pięciominutowe filmy: Impakt Morasko i Epoka glacjalna.

Kiedy: 18:00-20:30. Filmy uruchamiane będą na 6. stanowiskach, tak więc co 10 min. grupa oglądających będzie mogła zmieniać się.