Noc Muzeów 2015

16 maja 2015, information pills 18:00-24:00

Zapraszamy w majowy wieczór do naszego muzeum. W planie spotkanie z materią kosmiczną oraz fascynującą kolekcją minerałów i skamieniałości.

Program

Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

Możliwość zwiedzenia muzeum z przewodnikiem, information pills który opowie o naszej kolekcji meteorytów, minerałów, skał, okazów paleontologicznych. Szczególna atrakcja to dwa największe polskie meteoryty, w tym ważący ponad 260 kg fragment Meteorytu Morasko, będący jednocześnie największym meteorytem w Europie Środkowej. To niezapomniana okazja spotkania z nieziemską materią.

Przewodnikami po muzeum będą pracownicy Instytutu Geologii UAM oraz studenci geologii.

Skamieniałości Poznania i okolic (warsztaty)

Zobacz i naucz się rozpoznawać skamieniałości, które można znaleźć na terenie Wielkopolski, a także… w ścianach i posadzkach poznańskich zabytków. Uczestnicy obejrzą unikalną i bogatą kolekcję skamieniałości pochodzących z okolic Poznania.

Warsztaty przeznaczone są dla osób indywidualnych, dorosłych, młodzieży, a także dzieci w wieku 6-12 lat (pod opieką rodziców). Można przynieść własne okazy, w celu rozpoznania ich podczas warsztatów.

Warsztaty prowadzi Paweł Wolniewicz ? pracownik Instytutu Geologii UAM, paleontolog, kolekcjoner wielkopolskich skamieniałości, redaktor serwisu internetowego Żywa Planeta, poświęconego naukom o Ziemi.

Warsztaty w godzinach 18:00-21:00, o każdej pełnej godzinie. Liczba miejsc ograniczona ? w tej chwili zapisy są już zakończone, w żadnej grupie nie ma już wolnych miejsc. Jeżeli osoby zarejestrowane nie pojawią się na warsztatach, wówczas ich miejsce będą mogli zająć inni odwiedzający.

Dla uczestników, którzy nie będą mogli wziąć udziału w warsztatach studenci przygotują stanowisko do oglądania minerałów i skał: wstęp nie wymaga rejestracji.

Gry geologiczne

Gry, dzięki którym poznasz historię Ziemi, skamieniałości, procesy geologiczne… i spędzisz miło chwile oczekiwania na wejście do muzeum z przewodnikiem.

Aktualności

Aktualne informacje dotyczące Nocy Muzeów w naszej placówce publikowane są na Facebooku: